Raketový start Obchodiště.cz: velkoobchody přibývají po tisících

Obchodiště.cz

Shoptet a Obchodiště: dva fenomény v oblasti českého online marketingu.

Shoptet coby nejúspěšnější český projekt v oblasti navrhování e-shopových řešení je už známý pojem. Platforma vznikla už před deseti lety a podle aktuálních údajů pomáhá podnikat již 20 000 aktivním e-shopům.

Obchodiště přišlo na svět coby mladší bratříček Shoptetu teprve koncem roku 2018. Snahou bylo vytvořit portál, kde si majitelé obchodů a velkoobchodů mohou najít své dodavatele zboží a vyjednat s nimi podmínky spolupráce.

Nápad očividně padl na úrodnou půdu. Obchodiště začalo zvláště v druhé polovině roku 2019 nabírat na obrátkách. „Původně jsme měli představu, že do konce roku 2019 budeme mít na portále nějakých 1000 velkoobchodů. Nakonec jsme jich měli kolem 5000,“ sdělil Českému rozhlasu v lednu 2020 šéf a zakladatel Shoptetu v jedné osobě Miroslav Uďan. Doplňme, že v únoru 2020 Obchodiště překročilo hranici 6000.

Co stojí za úspěchem Obchodiště?

Měli jsme prvotní myšlenku toho, že vytvoříme Heuréku pro B2B, pro byznys mezi prodávajícími a velkoobchody,“ vysvětluje Uďan. „Nic takového tady do té doby nebylo, ten proces byl na úrovni 90. let minulého století.

Standardem dřívějších dob pro začínající e-shopaře bylo obepisovat dodavatele a čekat, kdo odpoví a kdo bude ochoten zaslat katalog. Obchodiště tento proces výrazně urychlilo. Obě hlavní cílové skupiny tohoto projektu si pochvalují zlepšení vzájemných vztahů a zvýšení důvěry.

A zákazníci? Ti mohou ocenit nárůst počtu kvalitních e-shopů a vyšší dostupnost kvalitního zboží, tedy nejen levných napodobenin z východní Asie. K výrobcům z Číny se totiž majitelé e-shopů uchylovali v době, kdy malí čeští výrobci byli v hlubokých vodách internetu takřka k nenalezení. Nyní jsou zruční čeští výrobci na dosah ruky. Právě díky Obchodišti.

Obchodiště je k dnešnímu dni zcela zdarma, bez poplatků a bez závazků. Také díky tomu lze očekávat, že jeho úspěch dále poroste.

Lze očekávat, že meta 10 000 velkoobchodů by mohla být pokořena již brzy!